Ogłoszenia duszpasterskie na najbliższe 4 tygodnie:

1. Dziś IV Niedziela przygotowania paschalnego nazywana niedzielą radości ( Laetare).
  2. 15 marca przypada piątek miesiąca– modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
  3. 17 marca to V Niedziela Wielkiego Postu, od dzisiaj, zgodnie ze zwyczajem, zasłaniamy wszystkie krzyże w kościele.
    Składka, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na potrzeby oraz utrzymanie kościoła i parafii.

W tym dniu w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji zawarty jest we wkładce do gazetki.

1. 18 marca odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.
  2. 19 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józefa.
  3. 21 marca, w naszej parafii, odbędzie się przedświąteczna spowiedź dla wszystkich parafian (15:00-18:00 z przerwą 16:00-16:30, spowiadają księża z Dekanatu).
  1. 24 marca, obchodzimy Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej. Procesja z poświęceniem palm odbędzie się przed mszą św. o godz. 10:30, natomiast konkurs palm będzie po mszy.
  2. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia.
  3. W Wielki Czwartek, składka przeznaczona będzie na fundusz pomocy kapłanom.
  4. W Wielki Piątek, składka przeznaczona będzie na Grób Boży w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  5. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00 (poświęcenie ognia, Msza. Św. Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych– przynosimy świece i naczynia na wodę święconą)
  6. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę odbędzie się o godz. 10:00 i 12:00. Tradycyjnie w tym dniu, powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych.
  1. W drugi Dzień Świąt Wielkanocnych , składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  1. 1 kwietnia, rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną.
  2. 7 kwietnia przypada II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego. Składka w tym dniu przeznaczona będzie Seminarium Duchowne.

8 kwietnia przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Z tej racji, w przeddzień, 7 kwietnia, składka do puszek będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka w Bielsku-
Białej.