NIEDZIELA— 22 maja— VI Niedziela Wielkanocna.

Dziś VI Niedziela Wielkanocna . Ostatnie słowa jakie słyszymy z ust kapłana, który przewodniczy liturgii brzmią: Idźcie w pokoju Chrystusa. To zdecydowanie coś więcej niż tylko ludzka uprzejmość, życzliwość czy też spokojne dystansowanie się od cudzych spraw. Jest to pokój wielkanocny będący owocem Ofiary krzyżowej. W prostym ale wymownym znaku Bożego pokoju chodzi o to, aby otworzyć się na dar paschalny Chrystusa, przyjąć go i podzielić się nim z drugim człowiekiem. Zabiegajmy o pokój Chrystusa, który stanowi wyznacznik naszego ziemskiego pielgrzymowania na drodze do zbawienia i jest zapowiedzią naszego uczestnictwa w Bożym pokoju na wieki.

Składka na potrzeby parafii, w zeszłym tygodniu wyniosła 2080 zł. Bóg zapłać.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe.
Kościół modli się w tych dniach prosząc o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

Liturgiczne obchody tygodnia :
1) Wtorek 24 maja, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest oto Dzień Modlitwy za kościół w Chinach.
2) W czwartek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki w dniu przypadającego im święta.
3) W piątek, 27 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej Uroczystość Zesłania Ducha Święta.
4) W sobotę, 28 maja, zbiórka ministrantów o godz. 10:00.
5) W przyszłą niedzielę, 29 maja, przypada uroczystość WniebowstąpieniaPańskiego.

Subkonto gminy Polanka Wielka
57 8110 1023 2007 0341 77-23 0003 (z dopiskiem Pomoc dla Ukrainy)
Konto parafialne 79 8110 1023 2003 0341 7723 0001 ( z dopiskiem Ukraina)

BÓG ZAPŁAĆ

Dziękuję za Waszą ofiarność, za indywidualne ofiary składane na kościół, za
niedzielną składkę oraz troskę i sprzątanie naszego Kościoła zwłaszcza tym, którzy
uczynili to w minionym tygodniu. Pragnę podziękować również trzem panom: Józefowi, Czesławowi i Damianowi, którzy skosili trawnik w minionym tygodniu.
Bóg zapłać.

Dom Parafialny

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

%d bloggers like this: