Liturgiczne obchody najbliższych 2 tygodni:

1.Dziś, 29 stycznia, czwarta niedziela miesiąca, liturgia daje nam Bożą lekcję na temat pokory. Być pokornym nie oznacza, że zawsze i wobec wszystkiego będziemy zachowywali postawę milczenia, a inni będą nam ciągle dokuczać.

1. We wtorek, 31 stycznia, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera. Jest on patronem Oświęcimia.
  2. W czwartek 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu, na obu mszach, odbędzie się także błogosławieństwo gromnic. Poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych nastąpi po feriach, w piątek – 17 lutego.
  1. W piątek, 3 lutego, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Można udzielić specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. W tym dniu, odwiedziny chorych rozpoczną się o godz. 9:00. Po mszy świętej wieczornej nastąpi rozbiórka dekoracji świątecznej, zapraszam do pomocy członków Rady Parafialnej i młodzież.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a w sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP.

1. W przyszłą niedzielę , 5 lutego, składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.
  2. W poniedziałek, 6 lutego, wspomnienie św. męczenników, Pawła Miki i jego Towarzyszy.
  3. W piątek, 10 lutego, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  4. W sobotę 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia.

Dziękuję za Waszą ofiarność, za niedzielną składkę oraz troskę i sprzątanie
naszego Kościoła zwłaszcza tym, którzy uczynili to w minionym tygodniach.

Bóg zapłać

Dom Parafialny

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

%d bloggers like this: