Ogłoszenia Duszpasterskie


Liturgiczne obchody najbliższych 3 tygodni:

I.

Dziś 5 Niedziela Wielkiego Postu. Konferencja Episkopatu Polski pozwala zachować od 5 niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiatkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej.

W sobotę 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Ofiara zebrana do puszek, w sobotę i niedzielę, będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka..

31 marca, w piątek, odbędzie sie kolejne spotkanie rodziców wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi.

W tym samym dniu, w naszej parafii, w godzinach 15:00-18:00 odbędzie się u nas dekanalna spowiedź przedświąteczna.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

1 kwietnia, w sobotę, na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam młodzież bierzmowaną- obecność obowiązkowa.

Odwiedziny chorych w czasie rekolekcji zostają przełożone na wtorek, 28 marca br. na godz.11:00. Są to zarazem odwiedziny świąteczne (chorych proszę zgłaszać w zakrystii).

II.

W niedzielę, 2 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Składka przeznaczona będzie na seminarium duchowne.

W Wielki Czwartek, 6 kwietnia, składka przeznaczona będzie na fundusz pomocy kapłanom.

W Wielki Piątek, składka przeznaczona będzie na Boży Grób w Jerozolimie.

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00 ( poświęcenie ognia, Msza Św. Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych- przynosimy świece i naczynia na wodę święconą).

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 10:00 i 12:00 ( tradycyjnie w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych).

Po poświęceniu pokarmów o godz. 10:00, odbędzie się wielkanocna zabawa dla dzieci, organizowana przez Polańskie Stowarzyszenie Rozwoju i Rekreacji, polegająca na poszukiwaniu jajek ukrytych na terenie przykościelnym. Zapraszamy

III.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, skaldka przeznaczona będzie na cele charytatywne.

Każdego 25-go dnia miesiąca oddajmy szczególną cześć Najświętszemu Dzieciątku Jezus i po Mszy Św. odmawiamy koronkę do Dzieciątka Jezus.

Pragniemy modlić się wspólnie za młode pokolenie naszej parafii, za narzeczonych oraz małżonków proszących o dar rodzicielstwa. Nasze prośby i podziękowania możemy wkładać na karteczkach do drewnianej skarbony, na filarze, pod chórem.
Zapraszam Wszystkich do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów.
Dziękuję za Waszą ofiarność, za niedzielną składkę oraz troskę i sprzątanie naszego Kościoła zwłaszcza tym, którzy uczynili to w minionym tygodniach.

Bóg zapłać
Intencje Mszalne

Ogłoszenia

Dom Parafialny

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

%d bloggers like this: